2018. július 19. Emília napja

Címlap VSZ-vélemény A pályázatok típusai
A pályázatok típusai PDF Nyomtatás E-mail
2012. november 07. szerda, 18:37

Szeretne pályázaton indulni, de nincs "képben", milyen lehetőségei vannak források területén?

A pályázatok típusai

Kétféle típusú pályázatot hirdetnek meg:

Támogatás

Beszerzés (tender). Ez is fontos, hiszen ez arról szól, hogy ki szállítja mindazt, amit Magyarországon támogatásból szereznek be. A magyar vállalkozók nemcsak úgy kapcsolódhatnak be EU programokba, hogy támogatást kapnak, hanem úgy is, hogy az európai uniós forrásból megvalósuló beruházásokban szállítóként részt vesznek.

Szolgáltatás beszerzés (tanácsadó cégek).

Eszközbeszerzés (kereskedők, gyártók).

Építés (építőipari vállalkozások).

A támogatások csoportosítása:

Támogatott szerint:

Non-profit

Profit-orientált szerv (AVOP és GVOP több intézkedése, HEFOP és ROP néhány intézkedése)

Tevékenység szerint:

Programok (pl. képzési, felzárkóztatási programok, konferenciák, etc.)

Beruházások

Finanszírozás szerint:

Csak magyar költségvetési forrásból meghirdetett programok (minisztériumok, regionális és megyei fejlesztési tanácsok).

Az Európai Unió Strukturális Alapjainak társfinanszírozásával megvalósuló programok.

Magyar és EU pénzek közösen finanszírozzák.

2004. január végétől folyamatosan nyílnak meg.

Hosszabb időszakra szólnak (költségvetési időszak vége, jelenleg 2006. december 31.)

Törekvés van egységes formátumra, az EU alapelveinek egységes hazai alkalmazására.

A pályázatok magukon viselik a korábbi magyar pályázatok, valamint az előcsatlakozási alapokból kiírt pályázatok jellegzetességeit, ezek valamiféle keverékei. Ugyanazok az intézmények és ugyanazok az emberek kezelik, akik a korábbi pályázatokat is.

Nem mindig pénzbeli támogatásra lehet pályázni (oktatás tanácsadás, soft programok).

Ha bővebben érdeklik a pályázatok, ha forrásokra van szüksége vállalkozásához, lépjen velünk kapcsolatba most!