2018. május 23. Dezsö napja

Címlap Téziseink Tezisek cikkei Államtalanítás - a VSZ első alappillére
Államtalanítás - a VSZ első alappillére PDF Nyomtatás E-mail
2017. június 23. péntek, 01:38

A választásra való felkészülés jegyében szervezetünk szeretné bemutatni néhány mondatban a Vállalkozók Szövetsége programját.

deregularizacio.jpg

A VSZ, amellett, hogy érthető és lényegre törő programot alkotott, röviden is fogalmaz: nem a szavakkal, hanem a tettekkel kívánunk győzni.

Programunk öt alappillére a következő:

• Államtalanítás (deregularizáció)
  • Fokozott harc a korrupció ellen
  • Radikális adócsökkentés (és a pénzügyi kultúra megteremtése)
  • Öngondoskodás
  • Környezettudatos élet.

Az államtalanítás (deregularizáció) jelentése: a fölösleges szabályzók lebontása. Magyarország ma belefullad az adminisztrációba, nem csak a vállalkozások, hanem a civilek és a magánszemélyek is.

Mindenki, aki már megpróbált valaha elintézni valamit bármely hivatalban: szembe találkozott a bürokráciával, a várakozással, a nem állampolgár-barát szemlélettel, az akadályokkal stb.

A vállalkozók termelnek és szolgáltatnak, a civilek erősítik és fejlesztik a társadalmat. A polgárok egyszerűen élni szeretnének, az állam ebbe ne avatkozzon bele. Mindenki tegye a dolgát, és segítse az ország felemelkedését.

Államtalanítsunk: ne legyen 42 hivatal mindent engedélyezni, ne az állam döntsön arról, mit is szeretnénk.

Államtalanítsunk: minél kisebb az állam, annál jobb a polgároknak és a gazdaság és a társadalom szereplőinek.

Államtalanítsunk: lebontjuk a felesleges szabályzókat.