2018. május 23. Dezsö napja

Címlap Téziseink Tezisek cikkei Második alappillérünk: radikális adócsökkentés
Második alappillérünk: radikális adócsökkentés PDF Nyomtatás E-mail
2017. július 03. hétfő, 11:42

Ugyan az Orbán-kormány arról beszél, hogy mennyi adót és terhet csökkent, azonban tény, hogy még mindig sok fajta adót kell fizetnie a vállalkozóknak.

forint6.jpg

A kkv-knak - mint látjuk - komoly anyagi nehézségeket okoz lépést tartani a multikkal, hiszen a kkv-k tartalékképző és felhalmozó képessége jóval kisebb, mint a multiké. Így hátrányban vannak a munkaerő-piaci versenyben (is): jóval nehezebb számukra a szakképzett munkaerő megszerzése és megtartása.

A kkv-k a termelésben is hátrányban vannak, hiszen tömegtermelésre, ebből eredően olcsó termékek előállítására is korlátozottan képesek.

A programunk: 10 - 10 - 10.

10% egészségügyi járulék (adó)

10% nyugdíjjárulék (adó)

10% személyijövedelem-adó.